Maskë me kos dhe kakao për lëkurë të lodhur

Për shkak të lodhjes dhe neglizhencës, ndonjëherë lëkura jonë duket e lodhur dhe pa jetë. Fatmirësisht, ekzistojnë maska të tilla si ajo me kos e kakao që i rikthejnë lëkurës shkëlqimin dhe e rigjenerojnë atë.

Përbërësit:

  • 4 lugë gjelle kos
  • 1 lugë gjelle kakao pluhur
  • 1 lugë gjelle mjaltë

 

Miksoni në mënyrë homogjene të gjithë përbërësit dhe aplikojini në fytyrë. Lëreni maskën të veprojë për 20 minuta dhe shpëlajeni me ujë të ngrohtë. Ajo do të freskojë lëkurën duke e bërë të duket e shëndeshme dhe rrezëllitëse.

Lini një koment