Lulelakër me pluhur kerri dhe qumësht kokosi

Ingredientët

  • 1 lugë çaji vaj perimesh
  • 2 qepë të njoma
  • 2 lugë çaji xhenxhefil i freskët
  • 1 lugë çaji pluhur kerri
  • 1 kuti kungull i verdhë i grirë
  • 1 kuti qumësht kokosi
  • 1 kuti domate të konservuara
  • 4 filxhanë lulelakër
  • 6 filxhanë oriz të bardhë të gatuar
  • Majdanoz për garniturë

Udhëzimet

1

Hidheni vajin në një tenxhere të madhe.

2

Shtoni qepët e njoma, xhenxhefil dhe pluhur kerri dhe gatuajeni 5 minuta, duke e nxitur herë pas here.

3

Shtoni kungull, qumësht kokosi, domate dhe 1 lugë çaji kripë.

4

Mbulojeni dhe ziejeni 15 minuta.

5

Shtoni lulelakër dhe gatuajeni edhe 15 minuta ose derisa kungujt dhe lulelakra të zbuten.

6

Shërbejeni mbi oriz dhe dekorojeni me majdanoz.

Lini një koment