Limon+mjaltë, antibiotiku më i mirë natyral për të luftuar dhimbjen e fytit!

Edhe ti me dhimbje fyti këto kohë? Epo qenke në artikullin e duhur atëherë!

Një nga antibiotikët më të mirë natyralë për të lehtësuar dhimbjen e fytit është kombinimi i mjaltit dhe limonit pasi lufton mikroorganizmat që shkaktojnë infeksionin e fytit. Ai shërben në të njëtën kohë edhe për të qetësuar kollën apo problemet me frymëmarrjen.

Image result for lemon and honey

Çfarë duhet të bëni? 

  • Në një enë shtoni lëngun e një limoni dhe dy lugë gjelle mjaltë.
  • Përziejini bashkë dhe konsumojini çdo mëngjes dhe mbrëmje, ose tretini në ujë dhe mund t’i pini gjatë gjithë ditës.

Brenda dy ditësh do të lehtësoheni ndjeshëm nga dhimbja e fytit./neps.al 

Lini një koment