Limonadë shtëpie me tri përbërës. Perfekte për t’u freskuar në ditët e nxehta të verës!

6-7 kuba akulli
2 lugë gjelle mjaltë (i lëngshëm)
½ filxhan me lëng limoni
1 gotë ujë

1.Bashkoni përbërësit në një blender dhe i trazoni për disa sekonda.

2.Kur akulli të jetë grimcuar i gjithi atëherë pija është gati, shërbejeni nëpër gota dhe shijojeni!

Lini një koment