Krepa tradicionalë me vanilje

Ingredientët

  • 1 1/2 gota qumësht
  • 3 të kuqe vezësh
  • 2 lugë ekstrakt vanilje
  • 1 1/2 filxhan miell ëmbëlsirash
  • 2 lugë sheqer
  • 1/2 lugë çaji kripë
  • 5 lugë gjalpë të shkrirë

Udhëzimet

1

Në një tas të madh, përzieni së bashku qumështin, të kuqet e vezëve dhe vanilje.

2

Shtoni miell, sheqer, kripë dhe gjalpë të shkrirë derisa të përzihet mirë.

3

Nxehni tiganin e krepave mbi nxehtësinë mesatare.

4

Hidhni rreth 1/4 e brumit në tigan dhe përhapeni në skaje.

5

Kur formohen flluska në majë dhe skajet janë të thata, rrotullojeni krepin nga ana tjetër dhe lereni të piqet deri sa të marrë ngjyrë kafe të artë.

6

Përsëriteni procesin dhe me pjesën e mbetur të brumit.

7

Pastaj mbusheni me kremin ose frutat tuaja të preferuara.

Lini një koment