Kofsha pule të gatuara me patate të kuqe dhe djathë parmixhano

Ingredientët

  • 3 lugë gjelle vaj ulliri
  • 1 kg kofsha pule
  • Kripë
  • Piper i zi
  • 1 kuti patate të kuqe
  • 2 lugë gjelle gjalpë, i zbutur
  • 5 karafil hudhër
  • 2 lugë çaji trumzë të freskët
  • Majdanoz i freskët
  • 2 lugë çaji djathë parmixhano

Udhëzimet

1

Në një tigan të madh mbi nxehtësinë mesatare, ngrohni 1 lugë gjelle vaj.

2

Shtoni kofshat e pulës, shtoni kripë dhe piper dhe lerini të gatuhen deri sa të marrin ngjyrë të artë, rreth 3 minuta në secilin krah.

3

Ndërkohë, në një tenxhere të ngadaltë të madhe, hidhni patatet me 2 lugë gjelle vaj, gjalpë, hudhër, trumzë, majdanoz, parmixhano dhe marinojini me kripë dhe piper.

4

Shto kofshat e pulës dhe gatuajini në nxehtësi të lartë për 4 orë ose të ulët për 8 orë, derisa patatet dhe mishi i pulës janë gatuar plotësisht.

5

Garnizoni me djathë parmixhano para se ta shërbeni.

Lini një koment