Kjo maskë e bërë vetë është ajo që ju duhet nëse fytyra juaj ka humbur shkëlqimin!

Fytyrë plot jetë, e freskët dhe e relaksuar? Për këtë ju duhet kjo maskë e bërë në vetëm 5 minuta.

Sheqeri dhe limoni punojnë së bashku për të shtresuar qelizat e vdekura të lëkurës, ndërsa vaji i ullirit hidraton lëkurën tuaj duke e bërë të  duket e freskët.

Përbërësit:

Lëng nga 1 limon

2 lugë sheqer

1 lugë gjelle vaj ulliri

Përzijini të gjithë përbërësit bashkë dhe vendosini në fytyrë për rreth 10 minuta. Shpëlani fytyrën më ujë të ngrohtë dhe fshijeni butësisht me një peshqir.

Lini një koment