Mëngjesi/ RECETA

Kërpudha në furrë me vezë dhe proshutë krudo

Kërpudha në furrë me vezë dhe proshutë krudo

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Persona: 5
Koha e përgatitjes: 15 minuta Koha e gatimit: 20 minuta

Ingredientët

 • 5 vezë
 • 5 kërpudha
 • 100 gram proshutë krudo
 • Piper i zi
 • Pak vaj ulliri
 • Borzilok i freskët

Udhëzimet

1

Pastroni kërpudhat mirë nga brenda. Pastrojini me një lugë për të krijuar hapsirë të mjaftueshme për vezën dhe proshutën.

2

Merrni një tavë dhe shtroni një letër kuzhine. Vendosni kërpudhat me rradhë dhe brenda i shtoni pak vaj ulliri secilës.

3

Vendosni nga një fetë proshutë krudo tek secila. Thyeni tek secila nga një vezë.

4

Në fund i shtoni piper dhe pak borzilok.

5

I fusni në furrë për 20 minuta në temperaturë 180 gradë celsius.

You Might Also Like

1 Comment

 • Reply
  Laurence Kummerow
  04/07/2019 at 6:22 pm

  I like what you guys are up too. Such clever work and reporting! Keep up the superb works guys I’ve incorporated you guys to my blogroll. I think it’ll improve the value of my website :).

 • Leave a Reply