Sugjerojmë:

Keni dëgjuar për aspirinën në lavatriçe? Mjaftojnë 5 kokrra për të pasur këto rezultate

Mos u stresoni duke shpenzuar kaq shumë për ilaçet e rrobave. Ju mjaftojnë 5 kokrra aspirina, të cilat pasi t’i shtypni derisa të bëhen pluhur duhet t’i shtoni në një enë me ujë të ngrohtë.

Pra ju duhen:

  • 5 kokrra aspirinë
  • 1 enë me ujë të ngrohtë

Udhëzime: 

  • Tek ena me ujë ngrohtë tresni aspirinat.
  • Shtoni në të rrobat e bardha dhe i mbani aty për të paktën 2 orë.
  • Pas kësaj i lani rrobat si zakonisht në lavatriçe.

Image result for 5 aspirines into washing machne"

Pse funksionon? 

  • Kjo metodë vlen së tepërmi për rrobat e bardha, që me kalimin e kohës humbasin bardhësinë e tyre.
  • Truku me aspirina i rikthen atyre shkëlqimin dhe madje i zbut.
  • Ju nuk do të lodheni madje as nga hekurosja, sepse aspirina nuk shkakton shumë rrudha tek to./neps.al 

Lini një koment