Ëmbëlsira/ RECETA

Kek special me karota, pa vezë dhe pa gjalpë!

Kek special me karota, pa vezë dhe pa gjalpë!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Persona: 4
Koha e përgatitjes: 15 minuta Koha e gatimit: 40 minuta

Ingredientët

  • 250 gram miell
  • 100 gram rikota
  • 100 gram karota të grira imët
  • ¼ filxhan me vaj luledielli
  • 5 gram pluhur pjekjeje
  • ½ lugë gjelle me sodë pjekjeje
  • ½ lugë gjelle me esencë vaniljeje
  • një majë lugë kripë
  • ¼ filxhan me copëza çokollate

Udhëzimet

1

Bashkoni miellin, pluhurin pjekës, sodës e pjekjes dhe kripën. I lini disa minuta mënjanë.

2

Në një enë vendosni copëzat e cokollatës. Ndërkohë trazoni bashkë rikotën, sheqerin, vajin, esencën e vaniljes në një blender derisa të bëhen kremoze.

3

Tani ia shtoni cokollatës dhe i përzieni mirë.

4

Koha për t’ia shtuar mirë miellit. Punojeni mirë brumin me duar. Vendoseni në formën e kekut.

5

E fusni në furrë për 40 minuta, në temperaturë 180 gradë Celsius. Shijojeni!

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply