Ëmbëlsira/ RECETA

Kek i shijshëm me spinaq, një super ide për t’ia dhënë fëmijëve me vete në shkollë!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Persona: 4
Koha e përgatitjes: 20 minuta Koha e gatimit: 45 minuta

Keku me spinaq do të ishte një ide e mirë si ëmbëlsirë për të nisur javën. Ju bëftë mirë!

Ingredientët

 • 3 vezë
 • 170 gram sheqer kaf
 • 200 gram spinaq
 • 1 filxhan me vaj ulliri
 • 2 filxhan kafeje me kos
 • 1 bustinë vaniljeje pluhur
 • 300 gram miell
 • 1 bustinë pluhur pjekës

Udhëzimet

1

Në një enë rrihni vezët me sheqerin. Shtoni më pas spinaqin e larë mirë dhe të copëtuar, kosin dhe vajin e ullirit.

2

E përzieni mirë me një mikser elektrik. Shtoni gradualisht miellin, pluhurin pjekës dhe vaniljen.

3

Pasi masa të jetë homogjenizuar, e shtroni në një tave për pjekje dhe e fusni në furrë për 45-50 minuta në temperaturë 200 gradë.

4

E lini pak të ftohet dhe më pas mund ta shijoni. Ju bëftë mirë!

You Might Also Like

18 Comments

 • Reply
  30 mg cialis what happens
  03/01/2020 at 10:46 am

  Hello, tender thanks you in spite of tidings! I repost in Facebook

 • Reply
  Everettquels
  09/01/2020 at 7:34 pm

  Hello, recognition you in spite of information! revatio vs viagra http://viapwronline.com I repost in Facebook.
  viagra prescriptions over internet

 • Reply
  Petergrisa
  13/01/2020 at 10:57 am

  Hello, awareness you http://cialisxtl.com quest of phrase! cost of cialis
  viagra in action

 • Reply
  WayneRew
  17/01/2020 at 3:05 am

  Cialis real cialis without a doctor’s prescription generic cialis

 • Reply
  WayneRew
  20/01/2020 at 6:51 pm

  Cialis best liquid cialis generic for cialis

 • Reply
  WayneRew
  23/01/2020 at 6:56 pm

  Cialis how to take cialis where to get cialis sample

 • Reply
  WayneRew
  28/01/2020 at 2:45 pm

  Cialis purchasing cialis on the internet lowest price cialis

 • Reply
  Robertdum
  01/02/2020 at 4:22 am

  where i can buy viagra in delhi buy viagra no prescription how do i order viagra

 • Reply
  Robertdum
  04/02/2020 at 3:59 am

  cialis buy online cheap buy viagra england buy generic viagra cialis

 • Reply
  generic viagra brands
  04/02/2020 at 9:01 am

  truth online pharmacy viagra generic gentleman negotiation [url=https://viagraivo.com/#]teva generic viagra[/url] strategic https://viagraivo.com/

 • Reply
  where to buy kratom
  04/02/2020 at 5:01 pm

  best place to buy kratom powder kratom capsules american weigh
  gemini 20 [url=http://kratomsaleusa.com/#]types of kratom[/url]
  thai kratom vs maeng da kratom tea recipe http://kratomsaleusa.com/

 • Reply
  Robertdum
  07/02/2020 at 11:46 am

  buy cialis from usa generic mail order viagra buy levitra canada

 • Reply
  Robertdum
  10/02/2020 at 12:38 pm

  viagra for sale winnipeg order real viagra can you really buy viagra online

 • Reply
  generic viagra
  14/02/2020 at 1:38 pm

  soon one generic viagra first sense viagra for sale above quit
  cheap viagra usa without prescription such anybody [url=http://viacheapusa.com/#]sale generic viagra online
  pills[/url] far treat sale generic viagra
  online pills soon method http://viacheapusa.com/

 • Reply
  daily cialis online
  14/02/2020 at 5:02 pm

  specific [url=http://cialisle.com/#]tadalafil
  viagra[/url] folk what is cialis fashion http://cialisle.com/

 • Reply
  Kniceni
  14/02/2020 at 9:40 pm

  buy cialis vegas real cialis without a doctor prescription buy generic viagra

 • Reply
  cialis professional
  16/02/2020 at 4:26 am

  receive cialis professional wash
  taste [url=https://getcialistabsfasty.com/]cialis professional[/url] recommend https://getcialistabsfasty.com/

 • Reply
  Kniceni
  17/02/2020 at 8:24 pm

  buy cialis vancouver bc coffee with cialis viagra men sale

 • Leave a Reply