Sugjerojmë:

Kastraveca të marinuar, sallata perfekte!

Veshtiresia
e lehtë
Koha gatimit
10 minuta
Sugjerohet për:
8 persona
Kalori:
2 kastraveca të mëdhenj, rreth 450 gr, skajet e prera
1 lugë gjelle hudhër të grirë imët
2 lugë gjelle sheqer pluhur
1 lugë gjelle salcë soje
2 lugë gjelle uthull orizi
2 lugë gjelle vaj speci pikant

Pasi t’i prisni kastravecat në copa të vogla, merrni një oklla ose thikë dhe shtypini.

Vendosini në një tas me të gjithë përbërësit e tjerë dhe 1 lugë kripë dhe përziejini mirë. Lërini 10 minuta të marinohen.

Shërbejeni si sallatë, së bashku me pjata të tjera.

Komento