Karkaleca me noodless dhe brokoli

Koha e përgatitjes: 5 min Koha e gatimit: 25 min

Ingredientët

 • 1 qese me noodless
 • 2 lugë vaj ulliri
 • 1/3 e qepës
 • 1 hudhër
 • Brokoli
 • Piper i kuq
 • 2 gota karkaleca të gatuar
 • 1/2 filxhan gështenja të drenazhuar
 • 1/2 filxhan misri i drenazhuar
 • 1/2 filxhan me feta bambu të konservuar
 • 3 lugë salcë skallopi
 • 1 lugë gjelle piper i keq

Udhëzimet

1

Merrni një tenxhere të madhe me ujë të kripur dhe vereni të valojë.

2

Fusni noodless të ziejnë për 2 minuta.

3

Pastaj vini në zjarr një tigan mbi nxehtësinë mesatare.

4

Hidhni brenda qepë dhe hudhër dhe trazojini për 1 minutë.

5

Shtoni brokolin dhe piperin e kuq dhe lereni për reth 3 minuta.

6

Shtoni brenda karkalecat, gështenja e ujit, misrin, bambunë, salcën e skallopit dhe vazhdoni t'i gatuani derisa karkalecat dhe perimet të nxehen, rreth 3 minuta më shumë.

7

Më pas hiqini dhe shërbejini karkalecat dhe perimet mbi një petë.

Lini një koment