Gjoks pule me fasule dhe oriz kaf

3 lugë çaji pluhur djegës
1 lugë çaji qimnon
1 lugë çaji piper
1/4 lugë çaji kripë
4 copa gjoks pule
2 lugë çaji vaj
1 kuti fasule të zeza
1 filxhan misër
1 filxhan salcë
2 gota oriz të gatuar kaf

1.Në një tas të vogël, përzjeni erëzat dhe mishin e pulës.
2.Në një tigan të madh hidhni vajin të nxehet mbi nxehtësinë mesatare.
3.Shtoni fasulet, misër dhe salcën në tigan dhe gatuajini 10-15 minuta.
4.Hiqni mishin e pulës nga tigani dhe sherbejeni me fasulet dhe orizin.

Lini një koment