Gjeldeti i gatuar me thërrime buke dhe ketchup

Ingredientët

  • 2 lugë gjelle gjalpë ose margarinë
  • 1 filxhan qepë, e copëtuar
  • 3 karafil hudhër, të grirë
  • 1 kg mish gjeldeti
  • 1/2 filxhan bukë gruri
  • 1 vezë
  • 3/4 filxhan ketchup
  • 2 lugë çaji salcë Worcestershire
  • 3/4 lugë çaji kripë
  • 1/2 lugë çaji piper i zi

Udhëzimet

1

Shkrini gjalpin në një tigan.

2

Gatuani qepë dhe hudhër në gjalpë të shkrirë për 5 minuta, duke e nxitur herë pas here.

3

Hidheni përzierjen në një tas të madh të ftohet për 5 minuta.

4

Kombinoni mishin e pulës, thërrimet e bukës, vezë, 1/4 filxhan katchup, salcë Worcestershire, kripë dhe piper me përzierjen e qepës.

5

Shtypni mishin në një tavë dhe sipër përhapni ketchupin.

6

Piqini në një furrë 350 gradë për 50-55 minuta.

7

Hiqini nga furra dhe lerini të qëndrojnë 5 minuta para se ta shërbeni.

Lini një koment