Fotoja virale e kafesë që ka shpallur sfidën e kësaj loje në internet

Një ingredient, një mijë variante. Maniakët e kafesë e dinë mirë që ka vetëm një kafe, ajo e preferuara: por në sa mënyra mund të pihet dhe sa nga këta filxhanë përmbajnë vërtet kafe? E përzier me qumësht, pana dhe sheqer, pija juaj e preferuar mund të humbasë në shijen e saj të pangatërrueshme.

Por së fundi, webi po ‘çmendet’ për shkak të një grafiku që luan me tonet e kafes dhe shumë variantet e saj, publikuar nga revista food Delish që ka prezantuar një sfidë të stilit ‘battleship’. E keni luajtuar këtë lojë apo jo?

Ata A1- të apasionuar pas kafes plot krem, janë shfaqur ndjeshëm duke lindur kështu një sfidë mes tyre dhe konsumatorëve të variantit F6—ose kafesë puro pa qumësht të shtuar ose ‘çoffee cream’, aq e dashur nga amerikanët.

Në komente lufta është e hapur dhe të dy fraksionet janë të pozicionuar për të mbrojtur zgjedhjet e tyre.

1.Po ju si e pini kafen?

-Të zezë. Të zier. Me pak ose aspak sheqer

– Makiato dhe me shumë sheqer. Nëse baristi e bën edhe me shumë shkumë, akoma më mirë

 

2. Po juve, ku ju pëlqen ta pini kafen?

-Vetëm, në mëngjes, në heshtje

-Me miqtë në bar ndërsa bëni thashetheme

Sipas një kërkimi të vitit 2018 në Itali, italianët e preferojnë kafenë pa shtesa. Ekspresi është mbreti i bareve dhe salloneve të shtëpisë dhe një pjesë shumë e vogël e vlereson kafenë amerikane ose kafen e elbit.

Lini një koment