Mëngjesi/ RECETA

Fokaçe në tigan. Për 15 minuta e keni në tavolinë

Fokaçe në tigan

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Persona: 4
Koha e përgatitjes: 10 minuta Koha e gatimit: 10 minuta

Fokaçja është një ushqim të cilit as fëmijët e as të rriturit nuk i thonë ‘jo’. Me këtë recetë të pjekjes në tigan mund ta keni në tryezë në kohë rekord, në mënyrë shumë të thjeshtë. Ashtu si ajo tradicionale, përgatitet për 15 minuta pa e ndezur furrën, falë përdorimit të majasë pluhur që vepron më shpejt krahasuar me atë të birrës. Nuk merr kohë për ardhjen e brumit si dhe mund të përdoni perimet dhe djathrat që keni në frigorifer për ta bërë më të shijshme.

Ingredientët

  • 300 gr miell 00
  • 150 gr ujë
  • Pak kripë
  • Pak vaj ulliri e.v
  • Gjysmë bustine maja pluhur
  • Erëza sipas dëshirës
  • Për mbushjen:
  • Djathra
  • Perime
  • Sallamra

Udhëzimet

1

Në një enë shtoni miellin, vajin, kripën, ujin e majanë derisa të krijoni një brumë të butë dhe homogjen. Nëse doni një fokaçe të thjeshtë, hapeni brumin 0.5 cm, lyeni tiganin me vaj dhe piqeni për 5 minuta për çdo anë. Nëse doni një fokaçe të mbushur, ndajeni brumin përgjysmë.

2

Hapni me petëz gjysmat e brumit, por jo shumë të trasha se fryhen në tigan. Mbushni gjysmën e parë me perime e djathë apo sallam dhe mbylleni me gjysmën tjetër.

3

Lyeni tiganin me vaj dhe piqeni për 5 minuta në çdo anë. Fokaçja juaj është gati për në tryezë.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply