Fileto viçi me lëng molle, mustardë dhe patate

Ingredientët

  • 4 filxhanë lëng molle
  • 1/2 filxhan sheqer kaf
  • 1 lugë gjelle mustardë
  • 140 gr fileto viçi
  • 20 patate (të vogla të kuqe, të pastruara)
  • 4 karrota
  • 2 qepë
  • 1 kokë lakër

Udhëzimet

1

Hedhim lëngun e mollës në një tenxhere të madhe të ngadaltë dhe përziejmë sheqerin kaf dhe mustardën, duke i trazuar derisa sheqeri kaf të tretet.

2

Përziejmë erëzat dhe shtrijmë copat e filetos në përzierjen e lëngut të mollës.

3

I hedhim sipër patate të kuqe, karrota, qepë dhe copa lakre.

4

Hedhim të gjithë përbërësit në masën e lëngshme.

5

I mbulojmë dhe i gatuajmë në temperaturë të lartë derisa mishi i viçit të kripur të bëhet shumë i butë, për 4-5 orë.

6

Ndajmë mishin në feta shumë të holla dhe e shërbejmë me perime.

Lini një koment