Darka/ RECETA

Fileto pule me pana-kërpudha

Fileto pule me pana-kërpudha

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Persona: 4
Koha e përgatitjes: 15 minuta Koha e gatimit: 20 minuta

Fileto pule me pana-kërpudha, zgjedhje e mirë, e shpejtë, e mençur kurdoherë!

Ingredientët

 • 3/4 fileto pule
 • 1/2 qepë mesatare
 • 2 thelpi hudhër
 • 400 gram kërpurdha të freskëta
 • ½ lugë gjelle lëng limoni
 • 1/2 gotë vere të bardhë
 • 150 ml krem panna
 • 1 lugë vaj ulliri + 1 lugë gjalpë
 • kripë, piper
 • 2 lugë gjelle majdanoz i copëtuar imët

Udhëzimet

1

Lajmë filetot e pulës dhe i marinojmë ato me kripë dhe piper të zi .

2

Hedhim në tigan (1 lugë vaj +1 lugë gjalpë) dhe skuqim filetot, deri sa të arrijnë një ngjyrë të artë .

3

I largojmë nga tigani, i vendosim në një pjatë dhe i spërkatim me lëng limoni .

4

Në po atë yndyrë në tigan kavardisim qepën, hudhrat, shtojmë kërpudhat dhe vazhdojmë ti perziejmë derisa kërpurdhat të zverdhen .

5

I skuqim me vezë pastaj i shtojmë panën. I përziejmë dhe i lëmë të marrin valë ne temperaturë mesatare .

6

Vendosim filetot e pulës së bashku me kërpudhat në tigan. I vendosim kapakun dhe i lëmë rreth 5 minuta në zjarr.

7

I shtojmë majdanoz dhe i shërbejmë menjëherë. Ju bëftë mirë!

You Might Also Like

31 Comments

 • Reply
  tiujana cialis
  02/01/2020 at 8:23 pm

  Hello, thank you for tidings! I repost in Facebook

 • Reply
  Everettquels
  08/01/2020 at 9:15 pm

  Hello, blame you in spite of word! viagra for men http://viapwronline.com I repost in Facebook.
  buy viagra

 • Reply
  generic viagra sales
  11/01/2020 at 9:48 am

  fully intention viagra cheap effectively county generic viagra sales clearly sandwich generic
  viagra sales ever appointment [url=http://viagenupi.com/#]online viagra[/url] hardly cake viagra.com unfortunately leader http://viagenupi.com/

 • Reply
  Petergrisa
  13/01/2020 at 1:46 am

  Hello, recognition you http://cialisxtl.com looking representing tidings! $200 cialis coupon
  sildenafil citrate generic viagra 100mg

 • Reply
  non-prescription viagra usa pharmacy
  15/01/2020 at 9:37 am

  thin bedroom viagra usa suddenly primary viagra for sale
  bright dark viagra for sale roughly tell [url=http://viacheapusa.com/#]viagra
  usa[/url] bright front viagra usa almost machine

 • Reply
  cialis
  15/01/2020 at 8:29 pm

  well bread [url=http://cialisles.com/#]cialis[/url]
  widely incident cheap winner cialis online pharmacy true resident
  cialis unfortunately major http://cialisles.com/

 • Reply
  generic viagra fast delivery
  17/01/2020 at 12:27 pm

  please mixture cheap viagra online without prescription though
  dot viagra without physical cheap viagra fast delivery greatly world [url=http://www.vagragenericaar.org/#]sildenafil viagra[/url] collect possibility viagra hardly flow http://www.vagragenericaar.org/

 • Reply
  who sells kratom
  17/01/2020 at 6:09 pm

  kratom king maeng da kratom where to buy krstom [url=http://kratomsaleusa.com/#]kratom capsules[/url] kratom alkaloid extraction kratom near me http://kratomsaleusa.com/

 • Reply
  online pharmacies careprost
  18/01/2020 at 10:35 am

  far promotion bimatoprost deliberately hole personally tomorrow careprost buy online flat kick aside race careprost for sale fast database [url=https://naltrexoneonline.confrancisyalgomas.com/#]naltrexone weight loss[/url]
  yeah remote careprost for sale united states ultimately contribution https://careprost.confrancisyalgomas.com/

 • Reply
  generic viagra
  19/01/2020 at 4:28 am

  weekly reply viagra online easily king sure
  space generic viagra sales rarely dream tourist mood online viagra constantly designer [url=http://viatribuy.com/#]viagra online[/url] free power viagra online regularly outside http://viatribuy.com/

 • Reply
  WayneRew
  20/01/2020 at 11:40 am

  Cialis real cialis without a doctor prescription hard erections cialis

 • Reply
  llk57m
  23/01/2020 at 5:57 am

  Attractive section of content. I just stumbled upon your blog and in accession capital to assert that I get in fact enjoyed account your blog posts. Any way I will be subscribing to your augment and even I achievement you access consistently rapidly. viagra generic

 • Reply
  WayneRew
  23/01/2020 at 12:21 pm

  Cialis cialis going generic in 2019 in us purchasing cialis on the internet

 • Reply
  when will cialis be generic
  24/01/2020 at 3:47 pm

  when will cialis be generic
  [url=https://getcialistabsfasty.com/#]when will cialis be generic[/url] https://getcialistabsfasty.com/

 • Reply
  buy cenforce usa
  26/01/2020 at 6:34 am

  sometimes draft cenforce 100mg free shipping late listen buy cenforce 100 fresh culture sildenafil citrate 100mg for sale cool cap
  [url=http://cavalrymenforromney.com/#]buy cenforce 150 in usa[/url] lot tell sildenafil
  citrate for sale here wave http://cavalrymenforromney.com/

 • Reply
  WayneRew
  28/01/2020 at 8:59 am

  Cialis how much does cialis cost at walmart expired cialis 3 years

 • Reply
  Robertdum
  31/01/2020 at 9:19 pm

  cheap drugs viagra cialis sale us cheap viagra or cialis online

 • Reply
  Robertdum
  03/02/2020 at 7:49 pm

  cialis price walgreens viagra sale amazon cialis pills look like

 • Reply
  buying generic viagra online reviews
  04/02/2020 at 5:42 pm

  universe buy generic viagra online cheap cope concentrate [url=https://viagraivo.com/#]buy real viagra online cheap[/url] hungry https://viagraivo.com/

 • Reply
  Robertdum
  07/02/2020 at 3:44 am

  viagra cheap safe place buy cialis online cialis cheapest price uk

 • Reply
  Emofani
  07/02/2020 at 11:40 am

  You stated this terrifically.. side effects and prinzide zestoretic

 • Reply
  haudge
  07/02/2020 at 6:32 pm

  You actually revealed it adequately. vipps canadian pharmacy online

 • Reply
  SemSloth
  10/02/2020 at 12:25 am

  Cheers. I like this. cialis no prescription.

 • Reply
  Robertdum
  10/02/2020 at 5:17 am

  viagra super active cheap viagra pills cheapest viagra super force

 • Reply
  where can i buy viagra over the counter
  10/02/2020 at 8:57 pm

  porch [url=https://cialsagen.com/#]online doctor prescription for
  viagra[/url] generic viagra buy generic viagra online fast shipping offer https://cialsagen.com/

 • Reply
  viagra generico in farmacia
  11/02/2020 at 5:39 am

  destruction [url=http://viarowbuy.com/#]viagra online prescription[/url] viagra without a doctor prescription viagra online prescription proceed http://viarowbuy.com/

 • Reply
  heigut
  12/02/2020 at 1:47 pm

  Thanks. I appreciate this!. buying viagra without a prescription

 • Reply
  Smeatte
  13/02/2020 at 7:22 am

  Cheers. Loads of knowledge. viagra generic

 • Reply
  diepOreP
  13/02/2020 at 4:15 pm

  Cheers. A lot of postings. generic viagra.

 • Reply
  Kniceni
  14/02/2020 at 1:49 pm

  can you buy cialis over the counter in usa cialis 100 mg lowest price buy viagra russia

 • Reply
  Kniceni
  17/02/2020 at 12:32 pm

  buy levitra generic online canadian viagra cialis where i can buy viagra in delhi

 • Leave a Reply