Fileto peshku me limon dhe hudhër

Koha e përgatitjes: 5 min Koha e gatimit: 15 min

Ingredientët

  • 4 fileto peshku
  • Kripë
  • Piper i zi
  • 5 lugë çaji gjalpë
  • 2 karafil hudher
  • 1/4 lugë çaji piper i kuq
  • Lëng dhe tul nga 1/2 limon
  • 1 limon në feta

Udhëzimet

1

Ngroheni furrën në 200 gradë.

2

Marinoni filetot e peshkut me kripë dhe piper dhe vendosini në një fletë të vogël për pjekje.

3

Miksoni së bashku gjalpë, hudhër, piper i kuq, lëng dhe tul limoni dhe pastaj derdheni mbi filetot.

4

Vendosni fetat e limonit në krye dhe rreth filetove.

5

Piqini për 10-12 minuta ose derisa peshku të jetë zbutur.

Lini një koment