Fasule me salçiçe dhe borzilok

Ingredientët

 • 1 qepë të kuqe
 • 1 degë selino
 • 1 karrotë
 • 1 domate të madhe
 • 1 salsiçe të freskët
 • 200 gr fasule
 • Borzilok të freskët
 • Pak spec djegës
 • Kripë
 • Piper
 • Vaj ulliri

Udhëzimet

1

Lini fasulet në ujë për një natë.

2

Të nesërmen, grini qepën, selinonë dhe karotën dhe shtoni vaj ulliri.

3

Shtoni salçiçen e coptuar në pjesë të vogla dhe fasulet.

4

Hidhni ujin dhe mbylleni tenxheren me presion për 30 minuta.

5

E rihapni dhe shtoni domatet dhe nëse nevojitet, përsëri pak ujë.

6

Rregulloni shijen me kripë e piper dhe në fund hidhni 3-4 gjethe borzilok.

Lini një koment