Sugjerojmë:

Arkiva e etiketave: tretje

Ushqimet e pasura me fibra: Si t’i shtosh në...

Shumë prej nesh i lidhin fibrat me shëndetin e tretjes dhe funksionin e zorrëve. Por ngrënia e ushqimeve të pasura me fibra dietike mund të bëjë shumë më tepër. Mund të ulë rrezikun nga sëmundjet e zemrës, diabeti, të...

Ju plak më shpejt dhe shkakton probleme me lëkurën....

Gjithnjë e më shumë njerëz po ndalojnë së ngrëni bukë dhe po përpiqen të ndjekin dieta, të cilat nuk përmbajnë karbohidrate. Shumë blogere kanë ndarë me publikun, se çfarë ka ndodhur me trupin e tyre në momentin që kanë...