Arkiva e etiketave: sardele

Pasta me sardele dhe thërrime krokante

Nxehni 1 lugë vaj ulliri në një tigan që nuk ngjit mbi nxehtësinë mesatare. Shtoni thërrimet e bukës dhe gatuajeni duke i trazuar derisa të fillojnë të marrin ngjyrë të artë. Shtoni edhe 1 lugë vaj dhe hudhrën. Gatuani...

Qofte me sardele, rrush të thatë dhe stika pishe

1.Pasi të keni pastruar sardelet, lajini dhe pritini në copa të vogla. 2.Pastaj në një enë shtoni të gjithë përbërësit dhe formoni një masë brumi të lidhur. 3.Qoftet e përgatitura mund t’i piqni në furrë ose t’i skuqni në...

Pasta me sardele dhe hudhër

Grini 3 thelpinj hudhër. Në një tigan të madh mbi nxehtësinë mesatare, ngrohni 3 lugë çaji vaj ulliri. Shtoni thërrimet e bukës, hudhrën e grirë, specin e kuq dhe dhe kripën. Gatuajini deri sa thërrimet të marrin ngjyrë të...