Sugjerojmë:

Arkiva e etiketave: panine

Panine me spinaq, të mbushura me djathë

Këto panine janë fare të thjeshta për tu përgatitur dhe përveç shijes janë edhe të shëndetshme, një mënyrë e mirë për ti bërë fëmijët të konsumojnë spinaqin në mënyrë indirekte. – Spinaqin e fteskët bashkë me qumështin i kalojmë...

Panine me proshutë dhe reçel pjepri

1.Priteni paninen në mes dhe lyejini të dyja pjesët me reçel pjepri.2.Pjesën e poshtme shtrojeni me mocarela, proshutë dhe rukola.3.Përseriteni dhe një herë procesin dhe piqeni në furrë derisa djathi të shkrihet plotësisht. Ruaj Recetën

Panine me kos, majdanoz dhe djathë dhie

1.Marrim një enë mesatare dhe miksojmë mirë vezët, kosin, vajin, gjalpin, kripën dhe sheqerin (është shumë e rëndësishme që vezët, kosi dhe gjalpi të jenë me temperaturë ambienti) 2.Në një tas tjetër mënjanë përziejmë miellin me pluhurin pjekës dhe...

Nëse ju ka shkuar mendja për panine me salçiçe...

Fundjava po afron por moti në Tiranë ka filluar të ftohet dhe ajo çfarë duam është të qëndrojmë në shtëpi të shohim serialet tona të preferuara dhe të ushqehemi mirë. Për pjesën e ushqimeve dhe dëshirave të pafundme për...