Arkiva e etiketave: mengjes anglez

Një mëngjes anglez për të nisur të dielën plot...

Nxehni fasulet në sobë në një tenxhere të vogël në zjarr të ngadaltë.Mbajini ngrohtë derisa të vijë koha për të ngrënë.Lani domatet dhe priteni në gjysmë. Pritini kërpudhat.Në një tigan që nuk ngjit, shkrini 1 lugë gjalpë dhe shtoni...