Arkiva e etiketave: kalori

6 këshilla efektive për të humbur peshë në zonën...

  Të kesh një bel elegant nuk është vetëm çështje estetike, por mund t’ju ndihmojë të rroni më gjatë. Sipas disa studimeve, njerëzit që kanë peshë të tepërt në pjesën e belit kanë më tepër probabilitet të vuajnë nga sëmundjet...

Vetëm 228 kalori: Gjellë me lakër dhe mish të...

Në një tenxhere të madhe në zjarr të ulët, shtoni lakrën, domatet bashkë me lëngun, qepën, karafilin, kripën dhe piperin. Teksa lakra ka marrë një valë, shtoni mishin e grirë dhe vendosini kapakun. Lëreni në zjarr derisa lakra të...

10 pijet me zero kalori për të shoqëruar dietën...

Nëse jeni duke ndjekur një dietë pa karbohidrate, mund të jeni duke pyetur veten se çfarë mund të pini përveç ujit. Megjithëse uji është zgjedhja më e shëndetshme sepse është pa kalori, karbohidrate apo sheqerna të shtuar mund të...

Kjo është ora kur humbasim më shumë kalori gjatë...

Ora e brendshme e trupit ose ritmi cirkadian, dikton shumë gjëra për ditën tuaj. Ajo ju tregon kur jeni të uritur dhe duhet të përtypni pak ushqim, kur jeni të lodhur dhe duhet të bëni pak pushim, etj. Kjo...

Tre propozime për dietën tuaj 1 ditore. Niseni nga...

I gjithë trupi ynë, sidomos sistemi i tretjes përjeton stres të vazhdueshëm, prandaj është e domosdoshme që herë pas here t’i jepni një pushim. Nutricionistët rekomandojnë të marrit deri në 1500 kalori në ditë, dhe çdo 1 javë apo...