Arkiva e etiketave: Hummus

Si të shijoni në pak hapa hummus, lezetin e...

Kur flasim për kuzhinën arabe a mund të lëmë pa përmendur salcën hummus? Qiqrat janë ylli i kësaj recete të famshme në mbarë botën, por me origjinë nga Lindja e Mesme. Qiqrat janë të pasura në proteina, fibra dhe...