Sugjerojmë:

Arkiva e etiketave: fettuccine

Receta perfekte e darkës: Fettuccine me salcë specash të...

Ngrohni vajin në një tigan të thellë në nxehtësi mesatare. Skuqni në të qepën dhe hudhrën për 10 minuta derisa qepa të jetë zbutur. Shtoni specat dhe vazhdoni gatimin derisa të kenë marrë nxehtësi njëtrajtësisht. Hiqini nga zjarri dhe...

Fetuccine me gogozhare dhe djathë të shkirë që të...

1.Nxeheni vajin në një tigan mbi nxehtësinë mesatare. 2.Hidhni qepën dhe hudhrën derisa të zbutën, rreth 10 minuta. 3.Shtoni specat të piqen dhe pasi të mbaroni lerini të ftohen pak. 4.Hidhini përbërësit në një procesor ushqimi dhe 2 lugë...