Arkiva e etiketave: Elbasan

Ja receta e ballokumes, traditë e qytetit të Elbasanit

1.Në një enë të madhe hidhet sheqeri dhe gjalpi i shkrirë. 2.Përzihet me një luge druri 30 minuta derisa masa të bëhet kremoze. 3.Më pas shtojmë një vezë dhe vijojmë përzierjen. Shtojmë vezën e dytë dhe vijojmë përzierjen me...