Arkiva e etiketave: Çaj dafine me kanellë për një rënie të shëndetshme nga pesha

Çaj dafine me kanellë për një rënie të shëndetshme...

Kanella përmban vajra esencialë dhe antioksidantë që përshpejtojnë metabolizmin dhe nxisin rënien nga pesha. Konsumi i rregullt i kësaj erëze rregullon nivelin e sheqernave në gjak dhe e pastron këtë të fundit nga toksinat. Dafina  nxit eliminimin e mbetjeve...