Arkiva e etiketave: bulmet

Ke ndjesinë e fryrjes pas ushqimit? Ja si t’i...

Ndjesia e fryrjes pasi kemi mbaruar së ngrëni është një problem që shqetëson shumë njerëz.  Përpara se të kërkoni përgjigjen në testet “mrekullibërëse” të intolerancës duhet të pyesni veten: Mos po hani shpejt? Nëse po, kjo është arsyeja. Mos...

Ushqimet që duhet të shmangim nëse jemi me anemi

Ka ushqime që ndihmojnë për të luftuar aneminë. Por ka dhe nga ato që i përkeqësojnë simptomat e saj. Ky artikull do t’ju tregojë se çfarë të shmangni nëse vuani nga anemia. Të gjithë e dimë që për të...