Arkiva e etiketave: bobollaqe

Bobollaqe nga kuzhina gjirokastrite: Ja receta

1.Fillimisht rrahim vezët me pirun dhe shtojmë pak kripë e nenexhik. 2.Më pas shtojmë miellin pjesë-pjesë aq sa shihni që formohet një brumë si i byrekut. 3.Vendosim në zjarr mesatar tiganin dhe shtojmë vajin. 4.Pasi është nxehur mirë, skuqim...