Sugjerojmë:

Arkiva e etiketave: bishtaja

Salmon me mente dhe perime

Ziejini patatet në një tenxhere të madhe për 4 minuta. Hidhni bizelet dhe bishtajat, kthejini të ziejnë dhe vazhdoni t’i gatuani edhe për 3 minuta të tjera derisa patatet dhe fasulet të zbuten. Përzieni vajin e ullirit, lëkurën e...

Bishtaja të ziera me proshutë për një shije ndryshe

1.Vendosni proshutën në një tigan të vogël dhe gatuajeni mbi nxehtësi mesatare duke e kthyer herë pas here, derisa të gatuhet 3 – 5 minuta. 2.Vendosni supën e pulës, bishtajat,  qepën, uthullën, sheqerin, hudhrën, specin e zi dhe kripën...

Nuk të pëlqejnë shumë perimet? Ja frutat me të...

Teksa perimet janë të pasura me një sërë elementesh ushqyese,  jo të gjithë i duan ato. Kjo përfshin fëmijët sidomos…. Teksa fushata të tëra sensibilizuese, kanë për qëllim t’i kthejnë sytë nga perimet, duhet gjetur një rrugë e ndërmjetme...

Ushqimet që duhet të shmangim nëse jemi me anemi

Ka ushqime që ndihmojnë për të luftuar aneminë. Por ka dhe nga ato që i përkeqësojnë simptomat e saj. Ky artikull do t’ju tregojë se çfarë të shmangni nëse vuani nga anemia. Të gjithë e dimë që për të...