Arkiva e etiketave: belge

Cramique: Receta tipike e ëmbëlsirës belge në variantin me...

Cramique është një bukë e ëmbël, e butë, që vjen nga Belgjika. E thjeshtë për t’u përgatitur, kombinohet shumë mirë me copat e çokollatës. Përbërësit: 400 gr miell manitoba (ose gjysmë miell mantioba dhe gjysmë miell tjetër) 150 ml...