Sugjerojmë:

Arkiva e etiketave: arre kokosi

Kek me shërbet dhe arrë kokosi

1.Në një tigan tretni gjalpin dhe pasi ka shkrirë hidheni në një tas bashkë me vajin dhe sheqerin. 2.Filloni t’i rrihni deri sa të shkrihet sheqeri dhe  shtoni një nga një vezët. 3.Më pas shtoni miellin, sodën, arrën e...

Tortë me ҫokollatë dhe arrë koksi, pa miell!

Ngrohni  paraprakisht sobën në 165 gradë. Në një enë të vogël në zjarr të ulët, shkrini gjalpin. Kur të jetë shkrirë, fikni sobën dhe shtoni copëzat e ҫokollatës dhe trazojeni në nxehtësinë e vet derisa të shkrijë ҫokollata dhe...