Pije/ RECETA

Edhe perime, edhe fruta. Receta e smoothie-t për një shëndet të mirë!

Edhe perime, edhe fruta. Receta e smoothie-t për një shëndet të mirë!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Persona: 2
Koha e përgatitjes: 5 minuta Koha e gatimit: 5 minuta

Për të bërë një smoothie të mirë mjafton pak fantazi. Kombinoni perimet dhe frutat tuaja të preferuara për një shije fantastike!

Ingredientët

  • ¼ filxhan me kos grek
  • ½ banane e ngrirë
  • ½ filxhan me ujë
  • ½ filxhan me frutat e preferuara të ngrira
  • 1 karotë e qëruar

Udhëzimet

1

Në një blender shtoni kosin grek, bananen e ngrirë dhe ujin.

2

Më pas shtoni karotën dhe frutat e tjetra të ngrira.

3

I përzieni për disa sekonda derisa të krijoni një masë homogjene dhe e shërbeni nëpër gota.

4

Ju bëftë mirë!

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply