Kuzhinë italiane/ PËRRETH BOTES

Domate+qepë+gjalpë= një salcë perfekte makaronash!

Domate+qepë+gjalpë= një salcë perfekte makaronash!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
Persona: 4
Koha e përgatitjes: 15 minuta Koha e gatimit: 45 minuta

Ingredientët

 • 4 domate
 • 1 qepë mesatare
 • 100 gram gjalpë

Udhëzimet

1

Në një tenxhere shtoni domatet e zbutura dhe të prera në copa të vogla. Prisni derisa t'u dalë lëngu tërësisht dhe të treten.

2

Shtoni qepën e ndarë përgjysmë ( jo të grirë imët).

3

Shtoni në fund edhe gjalpin edhe prisni derisa të bëhet salca.

4

I trazoni vazhdimisht. Nëse gjalpi nuk ka shumë kripë mund t'i shtoni ju, pak kripë salcës.

5

Nga fundi nxirrni qepën dhe e prisni në copa të vogla me thikë. Ia shtoni tenxheres.

6

Tani i shtoni sipër edhe makaronat e ziera, i përzieni për herë të fundit dhe makaronat me salcën më të thjeshtë që keni përgatitur ndonjëherë është gati!

 

You Might Also Like

35 Comments

 • Reply
  Tiffanie Urda
  04/07/2019 at 7:15 pm

  I love the efforts you have put in this, thanks for all the great articles.

 • Reply
  real cialis without a doctor's prescription
  01/01/2020 at 2:27 am

  Hello, thank you in regard to word! I repost in Facebook

 • Reply
  Everettquels
  05/01/2020 at 10:42 pm

  Hello, thank you in regard to facts! herbal viagra http://viapwronline.com I repost in Facebook.
  generic viagra

 • Reply
  WayneRew
  19/01/2020 at 9:20 am

  Cialis cialis 20mg cialis 200mg

 • Reply
  cheap cenforce fast delivery
  20/01/2020 at 7:18 am

  honest information [url=http://cavalrymenforromney.com/#]cheap cenforce fast delivery[/url] quick boss smooth
  marriage cenforce soft 100 carefully error cheap cenforce fast delivery widely phone http://cavalrymenforromney.com/

 • Reply
  WayneRew
  27/01/2020 at 11:52 am

  Cialis cost of cialis 20mg tablets 5 mg cialis coupon printable

 • Reply
  Robertdum
  30/01/2020 at 7:00 pm

  cheapest price on cialis buy viagra over counter uk what does cialis pills look like

 • Reply
  Robertdum
  02/02/2020 at 4:32 pm

  levitra on sale cheapest brand cialis viagra buy japan

 • Reply
  cvs generic viagra
  03/02/2020 at 6:30 pm

  executive [url=https://viagraivo.com/#]is there such a thing
  as generic viagra[/url] generic viagra 2020 when is generic viagra coming out customer https://viagraivo.com/

 • Reply
  Robertdum
  05/02/2020 at 11:08 pm

  where to buy real viagra cialis online otc viagra cialis daily use discount

 • Reply
  cialis without dr prescription
  07/02/2020 at 6:16 am

  almost attitude [url=http://cialisles.com#]cialis without dr prescription[/url] deeply meaning actually whole cialis without a prescription necessarily advertising cialis without
  dr prescription together nation http://cialisles.com/

 • Reply
  Robertdum
  09/02/2020 at 1:48 am

  how to order cialis online safely can i buy cialis in usa buy brand levitra online

 • Reply
  viagra generico in farmacia
  11/02/2020 at 11:54 am

  basic [url=http://www.viarowbuy.com#]viagra
  generico online[/url] viagra online prescription viagra online prescription group http://viarowbuy.com/

 • Reply
  where can i buy generic viagra
  11/02/2020 at 2:57 pm

  internal [url=https://cialsagen.com/#]generic viagra[/url] canadian pharmacy
  online viagra generic generic viagra online pharmacy review nearby https://cialsagen.com/

 • Reply
  where to buy cialis online
  11/02/2020 at 6:33 pm

  characteristic where to buy cialis online worried
  leg [url=https://getcialistabsfasty.com/]where to buy cialis online[/url] industrial https://getcialistabsfasty.com/

 • Reply
  Robertdum
  12/02/2020 at 1:42 am

  buy cialis tijuana discount cialis in canada where to buy cheap cialis

 • Reply
  cheap cialis generic online
  14/02/2020 at 2:18 am

  white [url=http://cialisle.com/#]cialis online reviews[/url] mind best place
  to buy generic cialis online demand http://cialisle.com/

 • Reply
  prednisone for sale
  16/02/2020 at 12:28 am

  briefly championship [url=https://bvsinfotech.com/#]prednisone for
  sale[/url] thin anything true farmer cvs prednisone 20 mg
  close stand prednisone for sale ill middle https://bvsinfotech.com/

 • Reply
  Kniceni
  16/02/2020 at 9:25 am

  online order for cialis what is cialis buy viagra hua hin

 • Reply
  cialis generic
  18/02/2020 at 11:31 am

  across glad [url=http://cialislet.com/#]viagra
  for sale online in canada[/url] each estimate actually football
  carefully order cheap cialis since sentence [url=http://cialissom.com/#]cheap cialis usa[/url]
  little requirement directly research constantly generic cialis tadalafil 20mg yesterday while http://cialissom.com/

 • Reply
  Kniceni
  21/02/2020 at 10:25 pm

  where to buy viagra online uk cost of cialis 20mg tablets can you buy cialis uk

 • Reply
  buy generic viagra online india
  22/02/2020 at 3:04 am

  seriously bill viagra without a doctor prescription usa perfectly cream buy generic viagra
  online india roughly lab viagra pill deliberately account [url=http://www.vagragenericaar.org/#]buy generic viagra online india[/url] especially east generic
  viagra online without prescription extremely corner http://www.vagragenericaar.org/

 • Reply
  viagra for sale
  23/02/2020 at 3:07 pm

  super most [url=http://viacheapusa.com/#]viagra
  for sale[/url] such cover greatly stranger viagra somewhere stroke viagra for sale alone satisfaction http://viacheapusa.com/

 • Reply
  generic cialis canada
  25/02/2020 at 10:46 am

  interpretation [url=https://www.liverichandfree.com/#]online pharmacy tadalafil[/url] fear cialis generic cost regardless https://www.liverichandfree.com/

 • Reply
  Kniceni
  01/03/2020 at 12:40 am

  cheap levitra buy cialis in the usa buy cialis online cheap

 • Reply
  Kniceni
  02/03/2020 at 7:40 pm

  cialis buy paypal buy viagra can you buy cialis over counter spain

 • Reply
  order naltrexone online
  04/03/2020 at 4:43 am

  control virtually careprost for cheap regularly
  rip though [url=https://careprost.confrancisyalgomas.com/#]careprost 3ml eye drops[/url]
  slightly tool https://naltrexoneonline.confrancisyalgomas.com/

 • Reply
  buy kratom wholesale
  04/03/2020 at 5:05 pm

  tea flavoring syrups liquid kratom order kratom capsules
  [url=http://kratomsaleusa.com/#]kratom extracts[/url] powder scales for sale kratom powder tea http://kratomsaleusa.com/

 • Reply
  Kniceni
  11/03/2020 at 9:33 pm

  cialis tablet yan etkileri viagra online – viagra sale nhs

 • Reply
  Kniceni
  14/03/2020 at 4:18 pm

  cheap viagra uk online levitra – cialis online for sale

 • Reply
  Kniceni
  20/03/2020 at 4:48 pm

  viagra without prescription viagra without a doctor prescription – buy viagra uk only

 • Reply
  ventolin hfa albuterol
  21/03/2020 at 6:18 pm

  really fat [url=https://amstyles.com/#]ventolin hfa
  albuterol[/url] readily east exactly fan ventolin usa quick somewhere ventolin hfa
  albuterol virtually foundation https://amstyles.com/

 • Reply
  Kniceni
  28/03/2020 at 9:06 pm

  viagra online buy uk http://hydroxychloroquine24.com – plaquenil generic cheap cialis au

 • Reply
  hydroxychloroquine virus
  29/03/2020 at 12:23 pm

  hydroxychloroquine virus https://hydroxychloroquine1st.com/

 • Reply
  Kniceni
  04/04/2020 at 11:28 pm

  п»їbuy viagra gel http://alexa24ph.com – sildenafil cialis professional for sale

 • Leave a Reply