Dreka/ RECETA

Copëza pule krokante të pjekura me djathë

Copëza pule krokante të pjekura me djathë

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Persona: 4
Koha e përgatitjes: 10 minuta Koha e gatimit: 20 minuta

Super të buta dhe të shijojnë kaq shumë po t'i kombinosh me sallatën tënde të preferuar!

Ingredientët

 • 12 shirita me mish pule
 • 2 vezë
 • ¼ filxhan me majonezë
 • 2 lugë gjelle mustardë
 • 1 lugë gjelle qepë e grirë imët
 • Kripë, piper të zi
 • 2 thelpi hudhra të grimcuara
 • Për bukën:
 • 1 gotë me galetë
 • 1 filxhan me djathë parmixhano të grirë imët
 • ¼ filxhan miell
 • 1 lugë kafe kripë
 • Për salcën shoqëruese:
 • ¼ filxhan majonezë
 • 2 lugë gjelle mjaltë
 • 2 lugë gjelle mustardë
 • 1 lugë gjelle ketchup
 • 1 lugë gjelle uthull molle
 • Pak piper
 • 1 thelpi hudhër e grimcuar

Udhëzimet

1

Pastroni dhe lani mirë mishin e pulës.

2

Në një tavë të vogël bashkoni të gjithë përbërësit për lyerjen e mishit të pulës.

3

Në një tas tjetër bashkoni përbërësit e thatë.

4

Mishin e pulës kalojeni si fillim në tasin e parë dhe më pas në të dytin.

5

Në fund i vendosni për t’i skuqur në një tigan të nxehur me pak vaj luledielli.

6

Për të përgatitur salcën shoqëruese mjafton të përzieni të gjithë përbërësit e specifikuar për salcë në listën më lartë.

7

Shijojini copat e pulës krokante, duke i shoqëruar me salcën e bërë vetë ( me natyrë disi pikante). Ju bëftë mirë!

You Might Also Like

23 Comments

 • Reply
  ปั้มไลค์
  04/12/2019 at 1:11 pm

  Like!! Great article post.Really thank you! Really Cool.

 • Reply
  rzmykqu
  11/04/2020 at 10:56 am

  That use of this nave horns your Best price for generic cialis Offend atmospheres who can descry

 • Reply
  cialis 20 mg
  15/04/2020 at 10:40 am

  Mviure vgonsa canadian pharmacy cialis cialis savings card

 • Reply
  Best price for viagra
  02/05/2020 at 2:13 pm

  Vduwba hzjxxw sildenafil 20mg Buy viagra now

 • Reply
  Buy viagra in us
  03/05/2020 at 9:31 am

  Fifhgi iqphdb buy cheap generic viagra online Buy brand viagra

 • Reply
  Low cost canadian viagra
  10/05/2020 at 3:39 am

  Wxhfyy yakmmh Brand viagra over the net Brand viagra over the net

 • Reply
  Discount viagra
  12/05/2020 at 6:03 pm

  Bzimnp fmvwal buy viagra 100mg Best price for viagra

 • Reply
  male ed pills
  22/05/2020 at 10:49 am

  Qkdycw sauknl buying ed pills online men’s ed pills

 • Reply
  Johnny Pulica
  22/05/2020 at 4:32 pm

  This is a extremely compelling post. Check my locate mambo jambo

 • Reply
  pills erectile dysfunction
  28/05/2020 at 1:56 am

  Pwdydd wwolfk ed pills ed medication

 • Reply
  Dan Pulica
  28/05/2020 at 12:47 pm

  Here is some high quality website ! Check this out: xbody bucuresti

 • Reply
  erectile dysfunction medication
  30/05/2020 at 2:00 am

  Ldccjj ynqaip is there a generic cialis erectile dysfunction drugs

 • Reply
  Estherdax
  01/06/2020 at 5:22 am

  Nturiu umabru generic viagra online Fda approved viagra

 • Reply
  Dan Pulica
  01/06/2020 at 10:55 am

  Here is some high quality website ! Check this out: magazin de pescuit

 • Reply
  Genny Pulica
  03/06/2020 at 6:40 pm

  Here is some high quality website ! Check this out: fortnite account generator

 • Reply
  Mandela Elizahb
  05/06/2020 at 9:24 pm

  Te intereseaza magazinul de pescuit? Este perfect. Atunci poti vizita siteul nostru avertizori pescuit

 • Reply
  netflix free generator
  07/06/2020 at 2:46 pm

  Hi! This post could not be written any better!
  Reading through this post reminds me of my old room mate!
  He always kept talking about this. I will forward this write-up to him.
  Pretty sure he will have a good read. Thank you for sharing!

 • Reply
  Mandela Elizahc
  08/06/2020 at 2:23 pm

  Hello , If you want free xbox free you can get to theese codes xbox free codes generator

 • Reply
  Estherdax
  10/06/2020 at 9:11 pm

  Lwlcym lnxmjk canada pharmacy canadian pharmacy online

 • Reply
  Estherdax
  11/06/2020 at 5:03 pm

  Jaiiyh iehqgy online canadian pharmacy canadian pharmacy online

 • Reply
  Estherdax
  12/06/2020 at 1:00 pm

  Ydhrfv bpbode walmart pharmacy online pharmacy

 • Reply
  Sarah Carreye
  12/06/2020 at 4:44 pm

  Check out this awesome website free robux generator

 • Reply
  Mandela Johnesb
  12/06/2020 at 9:59 pm

  Check out this awesome website free robux generator

 • Leave a Reply