Dreka/ RECETA

Bukë me miell misri dhe spinaq

Bukë me miell misri dhe spinaq

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Persona: 4
Koha e përgatitjes: 10 minuta Koha e gatimit: 20 minuta

Përgatitet kollaj nga të gjitha amvisat. Shumë herë më e shëndetshme sesa ajo buka e përditshme që blini në dyqan!

Ingredientët

 • 3 gota miell misri
 • 1 gotë miell gruri
 • 1 filxhan çaji me djathë dhie të thërrmuar
 • 1 tufë spinaq
 • 2 gota kos
 • 1 gotë qumësht
 • 1 zarf pluhur pjekjeje
 • pak kripë

Udhëzimet

1

Spinaqin e lani mirë dhe copëtojeni sa më imët me dorë.

2

E kaloni në një tas duke i shtuar sipër miellin e misrit dhe të grurit,pluhurin pjekës, kosin, qumështin, djathin dhe pak kripë me sy.

3

I përzieni me një lugë druri të gjitha bashkë.

4

Masën e kaloni në një tavë me madhësi mesatare që duhet ta keni lyer paraprakisht me pak vaj.

5

E piqni për 20 -25 minuta në temperaturë 180 gradë.

You Might Also Like

3 Comments

 • Reply
  Inpatient Rehab Facilities Near Me
  24/03/2020 at 11:49 am

  Suboxone Clinic Near Me Free http://aaa-rehab.com Drug Rehab http://aaa-rehab.com Alcohol Outpatient Programs Near Me
  http://aaa-rehab.com

 • Reply
  vurtilopmer
  26/03/2020 at 3:29 am

  You actually make it seem so easy along with your presentation however I in finding this matter to be actually something which I believe I’d never understand. It seems too complicated and extremely wide for me. I’m having a look forward on your next submit, I will try to get the grasp of it!

 • Reply
  Abuse Disorder
  26/03/2020 at 7:10 am

  Drug Rehab Clinics Near Me http://aaa-rehab.com Drug Rehab Near Me http://aaa-rehab.com Outpatient Drug Treatment
  http://aaa-rehab.com

 • Leave a Reply