Sugjerojmë:

Bishtaja të skuqura me qepë dhe erëza

Ingredientët

  • 1 lugë gjelle vaj ulliri
  • 1 lugë gjelle sheqer
  • 500 gr qepë
  • 1 lugë gjelle fara kopre
  • 1/2 lugë çaji kripë
  • 1/4 lugë çaji piper i zi
  • 500 gr bishtaja jeshile

Udhëzimet

1

Nxehim vajin dhe sheqerin në një tigan të madh në temperaturë mesatare.

2

Shtojmë qepët, i gatuajmë dhe i përziejmë derisa të zbuten dhe të marrin ngjyrë kafe të lehtë, rreth 10 minuta.

3

Përziejmë bishtajat e gjelbëra me qepët dhe i gatuajmë për rreth 3 minuta.

4

I heqim nga nxehtësia dhe i përziejmë me kopër, kripë dhe piper.

Lini një koment