Argjinare e pjekur me proshutë

Ingredientët

  • 8 argjinare
  • 8 feta proshutë
  • Djathë Pecorino
  • Piper i zi
  • Vaj

Udhëzimet

1

Vendosim zemrën e çdo argjinareje në fund të një cope proshutë dhe futim një copë të vogël djathi në çdo anë të argjinares.

2

I spërkasim me piper, duke i rrotulluar fort në proshutë dhe i sigurojmë me kunja dhëmbësh.

3

Përfundojmë duke mbështjellë argjinaren e mbetur me proshutë.

4

Hedhim vaj në tigan dhe e nxehim në nxehtësi mbi mesataren derisa termometri të lexojë 175 gradë C.

5

Skuqim argjinaret derisa të marrin ngjyrë kafe të artë dhe të bëhen krokante, për rreth 3 deri në 4 minuta.

6

Nxehim paraprakisht furrën në 200 gradë C dhe vendosim argjinaret të shpërndara në mënyrë të njëjtrajtshme mbi letrën e pjekjes.

7

I pjekim për 8 minuta, pastaj kthejmë argjinaret dhe i gatuajmë derisa proshuta të bëhet kafe dhe krokante për rreth 5 minuta të tjera.

Lini një koment