Aperitiv me agrume dhe xhinxher

Aperitiv me agrume dhe xhinxher

Persona: 5
Koha e përgatitjes: 20 minuta Koha e gatimit: 0 minuta

Një mënyrë e lehtë dhe e freskët për të përgatitur trupin për një drekë ose darkë të bollshme: aperitiv me agrume dhe xhinxher

Ingredientët

  • 2 portokaj
  • 1 copë xhinxher i freskët
  • 2 lime
  • Pak rum
  • 1 lt Schweppes
  • 3 lugë sheqer kane
  • Disa kuba akulli

Udhëzimet

1

Në një kanë vendosni portokallin e prerë në feta dhe lëngun e portokallit tjetër. Përzieni limet e prera në kubikë me sheqerin e kanes dhe vendosini në kanë.

2

Shtoni xhinxherin e qëruar dhe të prerë në feta, shëeppes, kubat e akullit dhe rumin në varësi të sasisë që dëshironi.

Lini një koment