Sugjerojmë:

6 mëngjese të mahnitshme dhe të shëndetshme që mund të përgatisni shumë thjeshtë në shtëpi

Mëngjesi është një nga vaktet më të rëndësishme të ditës dhe nëse e kaloni pa e marrë atë, dita juaj do të jetë më e përgjumur. Ju do të ndiheni të dobët dhe aktivitetet tuaja do të ngadalësohen. Në disa vende, njerëzit konsumojnë sasi të mirë të mëngjesit dhe sasi të lehta të drekës sepse mëngjesi i mban të shëndetshëm.

Këtu janë 6 receta për mëngjes që janë shumë të lehta për t’u bërë dhe nuk do ju marrin shumë kohë në kuzhinë. Të gjitha recetatjanë super të shëndetshme dhe të shijshme.

 

1.Waffles me luleshtrydhe

2.Drithëra me fruta dhe arra

3.Tost me avokado

4.Waffles me boronice dhe arrë kokosi

5.Tërsherë me banane, mollë dhe bajame

Klikoni këtu për recetën

6.Pancakes me boronicë

Lini një koment