Vezë me pesto dhe gogozhare

Ingredientët

  • 2 vezë
  • Gjalpë
  • Kripë
  • Piper
  • Salcë pesto
  • Qepë
  • Gogozhare
  • Djathë parmixhano

Udhëzimet

1

Gatuani 2 vezë të mëdha në një tigan me gjalpë të shkrirë.

2

Shtoni kripë dhe piper dhe hidhini mbi një pjatë me 1 lugë gjelle pesto, 1 qepë të grirë, gogozhare dhe 1 lugë gjelle djathë parmixhano.

Lini një koment