Tost francez me vezë dhe kanellë

Ingredientët

  • 6 feta të trasha buke
  • 2 vezë
  • 2 / 3 filxhan qumësht
  • 1/4 lugë çaji kanellë
  • 1/4 lugë çaji arrëmyshk
  • 1 lugë çaji ekstrakt vanilje

Udhëzimet

1

Rrihni së bashku vezë, qumësht, kripë, erëza dhe vanilje.

2

Nxehni pak vaj në një tigan mbi nxehtësinë mesatare.

3

Hidhni çdo fetë bukë në përzierjen e vezëve dhe lyejeni nga të dyja anët.

4

Vendoseni në tigan dhe gatuajini në të dyja anët deri sa të marrin ngjyrë të artë.

5

Shërbejeni të nxehtë.

Lini një koment