Sugjerojmë:

Tortë akulli me mjedra dhe biskota

Koha e përgatitjes: 30 min

Ingredientët

  • 200 gr krem pluhur
  • 4 decilitra qumësht
  • 2 pako biskota
  • 4 gota krem kosi
  • 400 gr mjedra

Udhëzimet

1

Kremi rrihet me qumësht, në një pjatë dhe radhitet një e treta e biskotave.

2

Lyhen me nje tretën e kremit të kosit dhe radhitet një e treta e frutave, atëherë frutat i mbulojmë me një të tretën e kremit të rrahur.

3

Këtë veprim përsëriteni edhe dy herë, lëreni të qëndrojë në frigorifer derisa të ngrihet.

4

Sherbehet e ftohtë.

Lini një koment