Tiramisu e përgatitur me qershi

Persona: 6 veta
Koha e përgatitjes: 4 ore e 20 min

Ingredientët

  • 450 gr qershi të ngrira
  • 1 lugë çaji mjaltë
  • 150 gr sheqer
  • 1 lugë çaji miell misri
  • 3 vezë
  • 250 gr mascarpone
  • 1 lugë çaji liker Kirsch
  • 100 gr biskota të shkrira
  • 20 gr çokollatë të bardhë

Udhëzimet

1

Përzini qershi me mjaltë dhe 50 gr sheqer në një tigan.

2

Lërini të vlojnë duke i nxitur herë pas here.

3

Përzieni lugë çaji miell misri me 1 lugë çaji ujë të ftohtë, shtojeni në përzierjen e qershisë dhe gatuajeni.

4

Hiqeni nga zjarri dhe vendoseni mënjanë përzierjen për t'u ftohur.

5

Përzieni të verdhat e vezëve me 100 gr sheqer, derisa përzierja është e bardhë dhe kremoze. Shtoni dhe mascarpone.

6

Tundni të bardhat e vezëve deri sa të bëhen krem dhe të përziejini në Kirsch.

7

Hidhni biskotat në 6 gota dhe derdhni përbërjen e qershisë mbi ta, e ndjekur nga përzierja e mascarpones.

8

Mbulojini gotat dhe vendosini në frigorifer për të paktën 4 orë.

9

Nxirrini nga frigoriferi dhe spërkatini me çokollatë të bardhë para se të shërbeni.

Lini një koment