Tërshërë me qumësht bajamesh dhe banane

Koha e përgatitjes: 5 min Koha e gatimit: 5 min

Ingredientët

  • 1 filxhan tërshërë
  • 2 filxhan qumësht bajame pa e zier
  • 1 banane e mesme
  • 1/2 lugë çaji ekstrakt vanilje
  • 1/2 lugë çaji kanellë
  • Pak kripë

Udhëzimet

1

Kombinoni të gjithë përbërësit në një tigan të vogël dhe kthejeni nxehtësinë në të mesme.

2

Vijini të zihen,pastaj kthejeni nxehtësinë në të ulët dhe përzijeni vazhdimisht për rreth 3-5 minuta, sa tërshëra të gatuhet.

3

Pasi është gatuar hiqeni nga nxehtësia dhe shërbejeni menjëherë.

Lini një koment