Tavë në furrë me salçiçe, domate dhe speca

Koha e përgatitjes: 5 min Koha e gatimit: 25 min

Ingredientët

  • 450 gr domate qershi
  • 2 domate të pjekura me hardhi
  • 1/2 filxhan borzilok i freskët
  • 1 spec i kuq i gjatë
  • 1 spec jeshil
  • 1 lugë gjelle vaj ulliri
  • 500 gr salcice të trasha
  • Bukë e thekur, për servirje
  • Sallatë jeshile për servirje

Udhëzimet

1

Ngrohni furrën në 220 ° C / 200 ° C me ventilim të detyruar.

2

Vendosni domate, borzilok, specat dhe vaj në një pjatë të madhe pjekje.

3

Shtoni kripë dhe piper.

4

Hidhni për të kombinuar salçiçet e paprera.

5

Piqini për 20 - 25 minuta, duke i kthyer herë pas here ose derisa salçiçet të jenë gatuar.

6

Shërbejini me bukë të thekur dhe gjethe sallate.

Lini një koment