Sugjerojmë:

Supë me patate, djathë dhe erëza

Ingredientët

  • 4 gota supë pule
  • 4 gota patate në kube
  • 1/2 lugë çaji kripë dhe erëza
  • 1/4 lugë çaji piper i bardhë
  • 1/4 lugë çaji piper i kuq
  • 1 kuti krem djathi

Udhëzimet

1

Kombinojeni supën me patate dhe erëza.

2

Vlojini në nxehtësi të mesme derisa patatet janë zbutur.

3

Shtypni patatet deri sa të trashen.

4

Ulja ngrohjen dhe shtoni djathin krem.

5

Nxiteni shpesh derisa djathi shkrihet dhe hiqeni nga zjarri.

Lini një koment